FC Argeș nu-și revine și rămâne pe ultimul loc în Liga 1, după 2-2 cu Hermannstadt pe teren propriu, anunță DIGISPORT.

După ocazia lui Addae, din minutul 4, sibienii au primit penalty în minutul 7, iar Dâlbea a transformat. Argeșul a dat replica prin Malele, dar mingea a ocolit poarta.

Pe finalul primei reprize, Sîntean și Baba Alhassan nu au reușit să profite de gafa argeșenilor și au ratat o șansă mare. În partea secundă, piteștenii au căutat egalarea, dar șutul lui Șerban nu a fost suficient să-l bată pe portar.

În schimb, Hermannstadt a mai dat un gol, prin Addae. În cele din urmă, FC Argeș a înscris prin Malele, iar în minutul 81 egalat din penalty-ul făcut de Dâlbea.