Hermannstadt – Dunărea Călărași 6-0. Oaspeții au fost “victime” sigure pentru sibieni, care au avut și 3 bare, scrie Digisport.ro.

Hermannstadt își continuă marșul pentru revenirea în Liga 1. În etapa a 17-a, prima din 2022, sibienii au trecut cu 5-0 de Dunărea Călărași, echipă părăsită de aproape toți fotbaliștii importanți în iarnă și care a aliniat mulți juniori.

După nici două minute de joc, mingea trimisă cu călcâiul de Paraschiv a lovit bara, iar Biceanu a deschis scorul în minutul 13. Până la pauză Paraschiv a făcut 2-0, iar gazdele au mai avut o bară.

Dacă în prima repriză Dunărea a luat doar două goluri, în partea secundă a fost “festival”.

După ce portarul a scos de sub transversală șutul lui Biceanu, a urmat încă o bară a lui Hermannstadt, iar apoi a venit golul de 3-0 al lui Petrescu. Buhăcianu a reușit apoi o “dublă” în două minute și Alhassan a închis tabela în minutul 78.

Rezumatul video al meciului, AICI

Articolul precedentComandantul Apărării Kievului: Toate încercările rușilor de a sparge apărarea Kievului, noaptea trecută, au eșuat
Articolul următorRompetrol donează carburanţi şi pune la dispoziţia refugiaţilor spaţii de cazare în Moineşti şi Mediaş