Echipa de fotbal FC Hermannstadt a retrogradat în Liga 2 de fotbal.

După 0-0 în tur, cu CS Mioveni, FC Hermannstadt a pierdut cu 1-2, aseară, confruntarea susținută pe teren propriu. Cu Răzvan Dâlbea eliminat încă din minutul 6, sibienii au reușit să deschidă scorul în minutul 21, prin Yazalde.

Egalitatea a fost restabilită în minutul 71, după autogolul lui Viera. În minutul 83, FC Hermannstadt a rămas în 9 oameni, după eliminarea portarului portughez Cristiano. CS Mioveni a obținut victoria în minutul 93, după golul lui Panait.

Este pentru prima dată în istorie când o echipă de liga a doua elimină, la baraj, o formație din Liga 1.

Articolul precedentMinistrul Dezvoltării anunță noi schimbări: ”Scopul este să construim creşe moderne, pe baza unor reglementări moderne”
Articolul următorNiciun candidat nu a reuşit să promoveze concursul de manager al Spitalului Județean Sibiu