În etapa a 8-a a Ligii 2 de fotbal, CSC 1599 Şelimbăr a remizat, la Râmnicu Vâlcea, contra celor de la CSA Steaua, scor 1-1.

Steaua a deschis scorul în minutul 29, prin Adi Popa. Mijlocașul roș-albaștrilor a șutat, din afara careului de 16 metri, lateral dreapta, cu exteriorul, la colțul lung, în dreapta portarului Mitrovic.

În minutul 62, CSA Steaua a rămas în 10! Drăghici a primit al doilea cartonaș galben, ca urmare a unui atac cu talpa și pentru că mai avea unul a fost eliminat.

Sibienii au egalat în minutul 85, prin Ciocâlteu! Mijlocașul gazdelor a reluat simplu, de lângă bară, după o gafă a portarului Dincă.

Echipele de start

Șelimbăr: 68. Mitrovic – 4. Arhirii,  30.Dandea, 27. Crișan, 19. Riza – 33. Luca, 15. Boboc, 8. Ursu, 26. Ciocâlteu, 9. Raicea – 10. Jordan.
Antrenor: Eugen Beza.

CSA Steaua: 1. Dinca – 19. Drăghici, 4. Beța, 98. Sabău, 13. Ad.Ilie – 6. Mihăescu – 11. Ad. Popa, 10. Enceanu, 79. Bodișteanu, 90. D.Gheorghe – 77. Chipirliu.
Antrenor: Daniel Oprița.

SURSĂ: DIGISPORT