FC Braşov a pierdut, în această după-amiază, confruntarea din etapa a 12-a a Ligii 2 de fotbal, scor 1-2, pe Stadionul Tineretului, cu FC Hermannstadt, şi a ajuns la cea de-a cincea înfrângere consecutivă.

Braşovenii au evoluat curajos, iar în minutul 17, atacantul Zakaria El Azzouzi a ratat singur cu portarul. Oaspeții au deschis scorul în minutul 20 prin Buhăcianu, care a marcat cu un şut la colțul lung, dintr-o poziție suspectă de ofsaid. A fost 1-1 în minutul 25, după ce Iorga a fost faultat în careu, iar Vlad Mihalcea a transformat lovitura de la 11 metri.

Sabău a amenințat poarta adversă prin două lovituri libere, dar fără efect pe tabela de marcaj. La ultima fază a meciului, portarul braşovenilor, Daniel Mutu, a ieşit neinspirat la o centrare, iar Bejan a reluat cu capul în plasă din 12 metri.

Articolul precedentDe ce testele de anticorpi nu sunt trecute în certificatul de vaccinare. Explicațiile lui Valeriu Gheorghiță