Sepsi s-a impus în meciul jucat contra celor de la Hermannstadt, 2-1, în etapa cu numărul 12 a Ligii 1, anunță Digisport.ro.

Prima parte a fost una echilibrată, în care niciuna dintre formații nu părea capabilă să creeze mare pericol pe fază ofensivă.

Totuși, în finalul primei reprize, Daniel Paraschiv a reușit o fază de excepție pe cont propriu și a deschis scorul.

Răspusul oaspeților a venit în repriza a doua, pe final. După un corner, Denis Ciobotariu a profitat de indecizia fundașilor gazdă și a egalat.

Scorul final a fost stabilit de Pavol Safranko, tot după o lovitură de colț. Atacantul revenit la Sepsi a avut o lovitură de cap excelentă și a întors scorul în favoarea celor de la Sepsi.