VIDEO FC Argeș – Gaz Metan 1-1

FC Argeș și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 1-1, în primul meci al zilei din Liga 1, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

FC Argeș a început perfect meciul cu Gaz Metan Mediaș. Yuri a respins de pe linia porții șutul lui Ionuț Șerban din minutul 2, după care a venit golul. Alexander Maes a înscris cu o lovitură de cap, după un contraatac perfect și o centrare de calitate a lui Tofan. De un an nu mai marcase belgianul Maes, de când juca pentru Beerschot.

Gazdele de la FC Argeș au controlat partida pe toată durata reprizei, Gaz Metan nu a avut nicio ocazie. Ionuț Șerban a semnat ultima șansă a primei reprize, în minutul 44, când a șutat pe lângă poartă din lovitură liberă.

Gaz Metan Mediaș a început mai bine repriza secundă, iar în minutul 64 a picat și golul egalizator. Ronaldo Deaconu a centrat din lateral, portarul Greab a ieșit greșit, iar Ionuț Șerban a deviat decisiv în propria poartă.

S-a terminat 1-1, după ce Greab a avut o paradă salvatoare pe final.

În etapa următoare, FC Argeș merge la Arad pentru duelul cu UTA, în timp ce Gaz Metan va primi vizita celor de la Poli Iași.

Sursă: DIGISPORT