În etapa a 13-a a playout-ului Ligii I de fotbal, FC Hermannstadt a întâlnit, în deplasare, astăzi, pe Academica Clinceni.

Echipa antrenată de Ruben Albes s-a impus cu 2-0, 1-0 la pauză. Golurile confruntării au fost marcate de Joalisson, în minutul 34 și Răzvan Dâlbea, în minutul 61. În ultimele 6 meciuri, FC Hermannstadt are 5 victorii și un egal.

În urma acestui succes, sibienii sunt siguri că vor evolua în Liga 1 și în sezonul viitor. După 11 meciuri au acumulat 34 de puncte. FC Hermannstadt va întâlni, miercuri, pe propriul teren, de la ora 20.00, pe Poli Iași.

Articolul precedentGrav accident rutier, în județul Sibiu! O femeie este în comă!
Articolul următorÎn scurt timp, toate secțiile de Terapie Intensivă dedicate bolnavilor infectați cu noul coronavirus vor fi sufocate