După umilința cu Botoșani, 0-4, Dinamo a câștigat cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, însă a făcut-o cu un gol controversat. De partea cealaltă, medieșenii se află la prima înfrângere după 4 etape, scrie DIGISPORT.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 7, prin Valente, iar peste 3 minute a mai avut o ocazie bună. Tot Valente l-a mai pus o dată la încercare pe Eșanu, dar portarul dinamoviștilor a fost la post.

Dinamoviștii au dat replica prin Nemec, însă portarul Pleșca a prins. Medieșenii au irosit o șansă uriașă în minutul 27, prin același Valente, iar apoi Fabbrini nu a nimerit poarta.

“Câinii” au egalat în minutul 32, prin Gueye, însă Gazul a fost din nou aproape de gol prin Deaconu.