Gaz Metan a obținut a doua victorie din cantonamentul pe care îl desfășoară în Spania.

Formația pregătită de tehnicianul Edward Iordănescu a învins cu scorul de 2-0 Lincoln Red Imps campioana Gibraltarului.

Nasser Chamed și Ely Fernandes au semnat reușitele alb-negrilor.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 6 al partidei de verificare disputate marți seara. Autorul golului a fost Nasser Chamed.

Gruparea de pe Târnava Mare și-a dublat avantajul în minutul 15, după lovitura de pedeapsă transformată de Ely Fernandes. Acesta a fost de altfel și scorul final al întâlnirii care a bifat al doilea succes pentru gaziști în Spania.

Tehnicianul Edward Iordănescu a trimis în teren un prim unsprezece format din Ricardo Batista, Marian Pleașcă, Răzvan Popa, Ionuț Larie, Răzvan Trif, Romeo Roberto, Lukas Droppa, Stephan Drăghici, Sergiu Ciocan, Nasser Chamed și Ely Fernandes. Din debutul actului secund au fost trimiși în teren Valentin Crețu, Marius Constantin, Mite Cikarski, Neluț Roșu, Darius Olaru, Bogdan Jica și Dănuț Micula.

Gaz Metan va disputa următoarea partidă de verificare joi seara în compania formației Charlton Athletic.

Articolul precedentLucrări pe A1 Sibiu – Deva. Circulația pe prima bandă și pe cea de urgență, restricționată