Chindia – Gaz Metan Mediaș s-a terminat 1-1, în etapa a șasea din play-out. Ardelenii au egalat după o gafă rarisimă a portarului Aioani, însă Chindia rămâne lider detașat și e singura echipă neînvinsă din play-out, scrie DIGISPORT.

În prima repriză nu a existat nicio ocazie clară de gol. Poate doar învălmășeala din careul lui Pleșca, din prelungiri, când Florea a tras în blocaj de două ori. Chindia a primit penalty în minutul 50, după o intervenție stupidă a lui Horj asupra lui Neguț, iar Popa a transformat lovitura de pedeapsă.

A urmat apoi ocazia lui Dulca, însă în minutul 58 medieșenii au cerut penalty la un duel dintre Ze Manuel și Iacob. Chindia a ratat o ocazie mare în minutul 67, prin Florea și Rață.

Ardelenii au egalat când nu se așteptau, după o gafă cum rar se vede a portarului Aioani. Valente nu l-a iertat și a făcut 1-1, iar până la final Ze Manuel a ratat ultima șansă a meciului și Chindia – Gaz Metan Mediaș s-a terminat 1-1.

Sursă: DIGISPORT