FC Hermannstadt a provocat celor de la Voluntari, aseară, prima înfrângere din campionat, de la revenirea competiției.

Sibienii au învins, pe propriul teren, cu 2-1, după ce la pauză conduceau cu 1-0. Yazalde a deschis scorul în minutul 33, iar diferența a fost majorată, în minutul 80, de Tiago Almeida. Reușita oaspeților i-a aparținut brazilianului Eric, care a marcat în prelungirile confruntării, din lovitură liberă.

80% este mental, trebuie să gândim pozitiv, pentru că mie nu-mi place mentalitatea rataţilor. Nu e nicio presiune, disciplina este importantă, dar încearcă să te bucuri de fiecare zi de fotbal. Uită de probleme când eşti pe teren! Încerc să creez un model, dar cel mai important este să le dau încredere fotbaliştilor mei. Nu este meritul meu, meciul a fost câştigat de fotbalişti. Ei sunt actorii principali”, a spus tehnicianul Sibiului, Ruben Albes, la DigiSport.

FC Hermannstadt a înregistrat cea de-a treia victorie la rând și a urcat pe locul 9, cu 27 de puncte. Etapa viitoare, formația antrenată de Ruben Albes va întâlni, tot acasă, pe 18 iulie, pe Sepsi Sfântu Gheorghe.

Articolul precedentCele mai multe cazuri de coronavirus în ultimele 24 de ore au fost raportate în București – 102. Care sunt județele cele mai afectate
Articolul următorCoVid-19: 456 de cazuri noi la 8.633 de teste efectuate, dar și 13 decese! 49 de asimptomatici și 126 simptomatici, externați la cerere