Vineri după-amiază, alb-negrii au fost învinși de elvețienii de la FC Luzern cu scorul de 3-0.

Alb-negrii au primit un gol în prima repriză și alte două în actul secund.

Tehnicianul Edi Iordănescu a folosit în partida cu FC Luzern un prim unsprezece format din Răzvan Pleșca, Marian Pleașcă, Marius Constantin, Ionuț Larie, Mihai Velisar, Fofana Boubacar, Neluț Roșu, Nasser Chamed, Stephan Drăghici, Ely Fernandes și Ioan Hora. Elvețienii au deschis scorul în minutul 38 prin reușita lui Darian Males. Î

n minutul 61, Francesco Margiotta a dublat avantajul formației sale. Elvețienii au mai înscris o dată în ultimul minut de joc prin Blessing Eleke care a stabilit scorul final al întâlnirii. De partea cealaltă, gaziștii au avut mai multe ocazii mari de gol, pe care nu au reușit să le concretizeze.

Articolul precedentPeste 3.000 de nașteri, în 2019, la Maternitatea Sibiu. 68 de gemeni și patru tripleți
Articolul următorOrban recunoaște: “Nu sunt bani pentru dublarea alocațiilor!”