Gaz Metan și Astra au încheiat la egalitate, scor 0-0, într-un meci disputat la Mediaș, în cadrul etapei cu numărul 29 din Liga 1, anunță Digisport.

Morar putea înscrie și el în minutul 39, dar Lazar s-a opus șutului său, și cele două echipe au intrat la egalitate la cabine. După pauză, Larie a reluat cu capul o minge centrată de pe partea stângă, dar același Lazar a ieșit și a reținut.

Cea mai mare ocazie a Astrei a fost semnată de Răduț, care a trimis cu capul din interiorul careului, dar De Moura a respins de pe linia porții.

După acest rezultat, Astra ratează ocazia de a urca, cel puțin temporar, pe locurile de play-off. Giurgiuvenii sunt pe locul șapte, cu 37 de puncte, la un singur punct de locul șase, ocupat de FC Botoșani. Dacă moldovenii vor câștiga în această etapă, cu Viitorul, atunci Astra va juca în play-out.

Cu 30 de puncte, Gaz Metan rămâne pe locul 13 în Liga 1.

Sursă: Digisport

Sursa: Realitatea de Sibiu

Articolul precedentAutoturism distrus de flăcări!