Gaz Metan Mediaș a câștigat duelul cu FC Argeș cu scorul de 2-1, după un penalty neacordat piteștenilor și un gol înscris în ultimele secunde de elevii lui Ilie Poenaru, scrie Digisport.

Argeșenii au deschis scorul în minutul 8, atunci când Șerban a trimis o centrare în interiorul careului, Vlad Morar a încercat să respingă, dar balonul a ajuns în propria poartă.

După o fază frumoasă construită de elevii lui Poenaru, Ronaldo Deaconu a șutat cu piciorul stâng din afara careului, dar balonul a fost prins de Greab.

Raynov a fost aproape să finalizeze în minutul 25 după un corner bătut la poarta lui Vâlceanu.

În minutul 32, Vlad Morar a avut șansa să înscrie, dar nu a reușit să ajungă la un balon centrat în fața porții lui Greab.

Egalitatea a fost restabilită în prelungirile primei reprize, atunci când Trif a ajuns la un balon în interiorul careului și a finalizat cu piciorul stâng din alunecare.

Argeșenii au cerut lovitură de la unsprezece metri după un fault comis în careu asupra lui Șerban. Centralul Florin Andrei a lăsat jocul să continue. Faza a continuat cu șutul de la distanță expediat de Dumitrașcu și respins cu greu de portarul medieșenilor.

În minutul 71, Lixandru a șutat foarte bine, dar Greab a reușit să pareze lovitura.

Medieșenii au dat lovitura în prelungirile partidei, atunci când Morar l-a servit excelent pe Șteau care l-a păcălit pe Greab și a reușit să înscrie.

Sursă: DIGISPORT

Articolul precedentECHIPAŢI-VĂ CORESPUNZĂTOR AUTOTURISMUL CÂND CIRCULAŢI PE DRUMURI ACOPERITE CU ZĂPADĂ SAU POLEI