În 16-imile Cupei României la fotbal au fost, astăzi, programate, confruntările CA Oradea (L3) – FC Hermannstadt (L2) și Concordia Chiajna (L2) – Gaz Metan Mediaș (L1).

FC Hermannstadt și-a câștigat, la limită, cu 1-0, meciul de la Oradea, după reușita lui Sîntean, din minutul 83. O calificare cu mai multe emoții a obținut, în schimb, Gaz Metan Mediaș. Noua echipă a lui Ilie Poenaru s-a impus abia după prelungiri, golul calificării fiind marcat de Yuri Matias, care a înscris cu o lovitură de cap după o lovitură de colț, în minutul 112.

Pentru FC Hermannstadt urmează meciul din liga a doua, de la Unirea Slobozia, pe 26 septembrie, în timp ce Gaz Metan va întâlni, pe 27 septembrie, acasă, pe Sepsi OSK Sfântu-Gheorghe.

Articolul precedentCOVID-19. Aproape 70.000 de elevi învață online, după zece zile de la începerea școlilor
Articolul următorVlad Voiculescu: „Cîțu a transformat campania de vaccinare într-una politică”