Gaz Metan U15 a învins AFC Agnita, scor 4-0.

Partida din cadrul Campionatului Județean de Fotbal a contat pentru etapa cu numărul 4 din faza calificărilor în Liga Elitelor, Seria a treia. Formația pregătită de antrenorul Florin Brătian a câștigat clar confruntarea disputată joi după-amiază la Agnita.

Andrei Bîrsan a deschis scorul în minutul 26 pentru Gaz Metan, Raul Kovacs a dublat avantajul alb-negrilor peste alte treisprezece minute, iar Raul Orlandea a stabilit scorul pauzei, 3-0 pentru vizitatori.

În actul secund, Gaz Metan a mai marcat o dată prin Răzvan Florea și a obținut a treia victorie consecutivă în această fază a competiției, după succesele cu 9-2 în fața echipei CS Alma 1 Sibiu, respectiv 3-0 cu CSS Mediaș.

În partida de la Agnita, Antrenorul Florin Brătian a început în formula Sebastian Boeru, Raul Kovacs, Paolo Stan, Dan Pleșca, Răzvan Florea, Ayan Popiță, Raul Orlandea, David Ioan Csergezan, Andrei Bîrsan, Sebastian Maghiari și Darius Popa.

Articolul precedent„O istorie a mâncării din cele mai vechi timpuri și până mâine” în premieră la Teatrul “Gong”