Hermannstadt a bifat a treia victorie la rând după ce a trecut cu 2-1 de FC Argeș, în etapa a cincea din play-out. Piteștenii rămân într-o situație gravă, pe penultimul loc, scrie DigiSport.

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 11, prin Limaj, care a șutat din întoarcere, lângă rădăcina barei. Piteștenii au dat replica prin Șerban, dar șutul său surprinzător a fost respins de Letica în ultima clipă.

Până la pauză, sibienii ua marcat din nou, când Paraschiv a trimis în poartă din centrarea lui Balaure. Repriza secundă a început cu o ocazie timidă a lui Hermannstadt, prin Călin Popescu.

Însă Argeșul a redus diferența în minutul 61, prin Koubemba. Până la final, în coiuda eforturilor argeșenilor de a egala, nu s-a mai marcat, iar Hermannstadt – FC Argeș s-a terminat 2-1.

Sursă: DigiSport