CS Mioveni s-a impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la Gaz Metan Mediaș, în etapa a patra din play-out-ul Ligii 1. A fost primul gol marcat de Gaz Metan Mediaș de când echipa are mari probleme financiare.

Prima ocazie mare a celor de la CS Mioveni a venit în minutul 7 când Buziuc a executat o lovitură liberă de la mare distanță și a încercat poarta lui Grosz, însă balonul a trecut puțin pe lângă poartă.

Elevii lui Pelici au deschis scorul în minutul 16, prin Bogdan Rusu care a înscris de la punctul cu var. Penalty-ul a fost obținut de Tomczyk care a fost faultat de Grosz în încercarea acestuia de a repara o greșeală imensă a lui Maxim.

Șerbănică a avut o ocazie foarte bună în minutul 20, dar șutul său a trecut peste transversala lui Grosz.

Cei de la CS Mioveni și-au dublat avantajul în minutul 24. Rădescu i-a pasat în careu lui Tomczyk, iar atacantul polonez a șutat și l-a învins pe Grosz.

Argeșenii au mai irosit o șansă importantă în minutul 32 când Tomczyk a nimerit bara porții celor de la Gaz Metan Mediaș, balonul a fost respins până la Buzic în fața porții, dar acesta a trimis cu latul peste transversală.

De la meciul Gaz Metan Mediaș – CS Mioveni nu au lipsit nici fazele litigioase. În minutul 60, jucătorii lui Pelici au cerut penalty la un henț comis de Mathaus în careu, dar centralul partidei a lăsat jocul să continue.

În cea de-a doua repriză, medieșenii au fost mai periculoși. În minutul 69, Maxim a centrat din lovitură liberă, Covaci a preluat balonul și a șutat, dar balonul a fost parat de Popescu.

Gazdele au redus din diferență în minutul 80, când Mathaus s-a înălțat la o centrare expediată de Costea și a trimis cu capul la poarta lui Popescu.

Articolul precedentMicrobuz răsturnat pe DN14, între Mediaș și Brateiu! 12 persoane implicate
Articolul următorVești bune pentru români! Amenzile pentru necompletarea formularului PLF ar putea fi anulate