Etapa a 13-a a Ligii a 2-a de fotbal a fost una cu ghinion pentru sibienii de la CSC 1599 Șelimbăr.

Rămasă fără antrenorul principal Eugen Beza, care ieri a ajuns la un acord pentru rezilierea contractului, sibienii nu se regăsesc. Au fost învinși cu 0-2 de una dintre cele mai slabe echipe din campionat, Metaloglobus București. Gazdele s-au impus cu 2-0. Scorul pauzei a fost stabilit de Dragoș Huiban de la “punctul cu var”, iar tabela a fost închisă de Adrian Sârbu în minutul 88, când CSC Șelimbăr a riscat încercând să forțeze atacul.

După acest eșec, Șelimbăr este pe locul 12, cu 17 puncte. Etapa viitoare, sibienii vor întâlni, la Râmnicu Vâlcea, pe CSM Slatina.

Articolul precedent3 bărbați răniți într-un accident rutier produs în județul Sibiu