În etapa a 4-a a Ligii a 2-a de fotbal, CSC 1599 Șelimbăr a evoluat, astăzi, în deplasare, la Poli Timișoara.

Sibienii s-au impus cu 2-1 și s-au salvat matematic de la retrogradare, fiind la 9 puncte chiar de adversarii de astăzi, care ocupă locul de baraj. Pentru CSC 1599 Șelimbăr au marcat Ciocâlteu, în minutul 1 și Alex Curtean în minutul 45. Golul gazdelor a fost marcat de Doru Andrei, în minutul 79. Cu două meciuri rămase de disputat, sibienii sunt pe locul 3 al grupei de play-out, cu 33 de puncte.

Articolul precedentINFORMARE METEO: intensificări temporare ale vântului, ninsori la munte, vreme în răcire accentuată
Articolul următorVremea 17 aprilie – Temperaturi scăzute de Florii, ploi și vânt în aproape toată țara