FK Csikszereda Miercurea Ciuc și CSC 1599 Șelimbăr au debutat cu dreptul în play-out.

Echipa din Harghita a învins, pe propriul teren, cu 2-0, pe CSM Slatina. Golurile meciului au fost marcate de Kovacs, din penalty, în minutul 56 și Kruzikas, în minutul 84. După acest succes, Miercurea Ciuc este pe locul 2 în Grupa A din play-out, cu 29 de puncte.

CSC 1599 Șelimbăr a obținut o victorie surprinzătoare, scor 3-2, în deplasarea de la Slobozia. Astfel, după ce a fost eliminată de FC Brașov din play-off în ultima etapă, echipa din Ialomița nu se regăsește. Pentru sibieni, în meciul de astăzi au marcat Gele (min. 14), Năstăsie (min. 47) și Buzan (min. 93). Golurile gazdelor au fost marcate de Golda (min. 59) și Afalna (min. 70).

Tot în Grupa A din play-out, Unirea Slobozia rămâne pe primul loc, cu 31 de puncte, iar CSC 1599 Șelimbăr a urcat pe locul 3, cu 27 de puncte.

Articolul precedentAccident pe A1, azi-noapte. 11 victime au ajuns la spital!
Articolul următorPlanta pe care toți oamenii bogați o țin mereu în baie. Atrage banii ca un magnet