Atât Gaz Metan Mediaș cât și FC Hermannstadt au părăsit, ieri, competiția.

În optimile de finală ale Cupei României la fotbal, FC Hermannstadt, din liga a doua, a fost eliminată de CSO Filiași, din liga a treia, scor 3-2 după loviturile de la 11 metri. Sibienii au deschis scorul prin Sîntean, în minutul 3, dar gazdele au egalat în minutul 44, prin Rogoveanu. S-a intrat în prelungiri la scorul de 1-1. Călin Popescu a făcut 2-1 pentru Hermannstadt în minutul 107 însă gazdele au egalat din nou, în minutul 118, prin Crețu. La penalty-uri, Sîntean, Antoche și Mino de la FC Hermannstadt au ratat și CSO Filiași s-a calificat în sferturile de finală ale competiției.

Cealaltă echipă din județul Sibiu, Gaz Metan Mediaș, a fost învinsă, pe propriul teren, cu 0-1, de Chindia Târgoviște. Autogolul lui Vlad Morar din minutul 30 a făcut diferența.

Articolul precedentVIDEO Comisia Juridică a Senatului a decis: Certificatul verde COVID, obligatoriu la locul de muncă
Articolul următorSerbia a pus la dispoziția României în mod gratuit, peste 6000 de flacoane de anticorpi monoclonali