UTA Arad a învins Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, în ultima partidă contând pentru runda a șaptea din Liga 1, scrie Digisport.

Ocaziile mari au lipsit în prima repriză, doar Irobiso și Roger punând în pericol cele două porți. Partea secundă a fost mai atractivă, însă golul a venit abia în minutul 90.

Laszlo Balint l-a trimis în teren pe Liviu Antal, în minutul 87, iar fostul campion al României a reușit un assist excelent pentru puștiul David Miculescu, care a trimis în plasă din careul mic.

Înainte de golul lui Miculescu, Gaz Metan a avut o ocazie importantă prin Lixandru, care a fost aproape de un gol norocos.

Grație acestei victorii, UTA Arad urcă pe locul 3, cu 14 puncte, la egalitate cu FC Botoșani. De partea cealaltă, Gaz Metan Mediaș rămâne penultima, cu doar patru puncte în șapte etape.

În runda următoare, UTA Arad primește vizita celor de la Rapid, în timp ce Gaz Metan Mediaș va înfrunta FC Voluntari.

SURSA: DIGISPORT