În etapa a noua, Hermannstadt – Universitatea Craiova s-a terminat 0-1, după reușita lui Bancu, însă sibienii au ratat un penalty, iar finalul a fost unul nebun, potrivit DIGISPORT.

Meciul a început cu ocazia lui Bancu, iar la cealaltă poartă Pigliacelli a intervenit excelent la șutul lui Mayoral, din apropiere.

Oltenii au deschis scorul în minutul 33, prin același Bancu, însă după două minute sibienii au primit penalty. Nu au egalat pentru că Pigliacelli a apărat șutul lui Mayoral.

În startul reprizei secunde, pe o ceață densă, Mamut nu a putut împinge mingea în poartă din apropiere, iar șutul lui Ofosu a fost parat cu piciorul de italianul din poarta oltenilor. Tot Ofosu a fost la originea unei noi faze, dar portarul a reținut.

Finalul a fost mai încins. Șutul lui Nistor a fost apărat de Figueiredo, însă în prelungiri Hermannstadt a fost aproape de egalare, când Stoica și Jo nu l-au putut bate pe Pigliacelli.

Hermannstadt – Craiova s-a terminat 0-1, iar sibienii bifează al doilea eșec la rând, în timp ce Craiova rămâne lider, cu o singură înfrângere și 8 victorii.

Rezumatul VIDEO al partidei, AICI.

Sursa: Realitatea de Sibiu

Articolul precedentSpitalul Militar din Sibiu NU poate folosi cele 15 paturi ATI pentru că este în renovare!
Articolul următorRealitatea.NET, poziție de top în online-ul românesc: locul 1 la nivel național, în luna octombrie. Site-urile Trustului Realitatea, creștere semnificativă