FC Voluntari a avut mare noroc în meciul cu Hermannstad și a obținut o victorie vitală, cu 1-0, scrie DIGISPORT.

Ilfovenii n-au avut nicio ocazie și, în plus, au fost ajutați și de eroarea portarului Figueiredo. Partida a început cu ocazia lui Mayoral, din minutul 5, urmată de cea a lui Sîntean, care a rămas singur cu portarul. Veteranul Dâlbea a încercat o foarfecă, dar nu l-a putut învinge pe Rîmniceanu și nici Mayoral nu a fost în stare să o facă.

Ultima ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Aosman, dar portarul Voluntariului a scos de sub transversală.

Repriza secundă a început ca și prima, cu sibienii la conducerea jocului, iar șutul lui Sîntean a fost reținut de portar.

În minutul 50, contrar mersului jocului, ilfovenii au deschis scorul prin Ion Gheorghe, după ce portarul a scăpat mingea în poartă.

Până la final, trupa lui Ciobotariu a mai ratat o șansă imensă, iar FC Voluntari – Hermannstadt s-a terminat 1-0. Pentru echipa lui Liviu Ciobotariu, situația se agravează, pentru că rămâne pe penultimul loc.

Sursă: DIGISPORT