Hermannstadt a trecut fără emoții de Chindia Târgoviște, scor 4-1, în ultimul meci din grupele Cupei României, anunță DigiSport.ro.

Gazdele au început meciul cum nu se putea mai bine și au deschis scorul încă din minutul 3, prin Buhăcianu. Peste alte 10 minute, Hermannstadt s-a distanțat pe tabelă, asta după ce Babic a punctat și el.

Festivalul golurilor a continuat în minutul 18, atunci când Chindia Târgoviște a marcat prin Jipa, în urma unei acțiuni personale. Până la finalul primei reprize, sibienii au mai punctat o dată, prin Iancu, iar elevii lui Marius Măldărășanu au intrat la cabine cu un avans de două goluri.

Scorul final a fost stabilit de același Babic, care a mai marcat o dată în minutul 49.

În urma acestui rezultat, Hermannstadt a încheiat pe primul loc în grupă și merge mai departe în Cupa României. De cealaltă parte, Chindia a terminat ultima în ierarhie.

Articolul precedentPolițistul sibian Viorel Teacă, decorat cu “Emblema de Onoare a MAI”
Articolul următorNoi taxe de la 1 ianuarie 2023 – Pentru ce vor scoate românii mai mulți bani din buzunar