Gaz Metan Mediaș – FC Argeș 2-0. Baco a deschis scorul, iar Cardoso a rezolvat meciul după ce a trecut de 5 adversari.

Meciul Gaz Metan Mediaș – FC Argeș a început cu două schimbări în primul minut, câte una de fiecare parte. Echipa lui Dusan Uhrin s-a impus cu 2-0. Honciu a dat primul semnal de alarmă la poarta medieșenilor, dar a fost deposedat de Larie în ultimul moment. În minutul 28, piteștenii au cerut penalty, la un duel Popa – Honciu, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

Argeșenii au replicat prin Mediop, blocat perfect de Buzbuchi. Contrar mersului jocului, medieșenii au deschis scorul pe finalul primei reprize, prin cehul Baco. În partea secundă, Mediop a șutat într-un adversar din poziție ideală, însă golul a picat la poarta cealaltă. Medieșenii au făcut 2-0 după o acțiune superbă a lui Dumitru Cardoso, care a trecut de 5 adversari. Piteșteniui au ratat apoi cea mai mare ocazie prin Leca, dar portarul Buzbuchi a fost fantastic, iar Gaz Metan Mediaș – FC Argeș s-a terminat 2-0.