Hermannstadt a câștigat în deplasare cu Chindia Târgoviște, scor 3-1, și a ajuns la cinci puncte adunate în primele patru runde din Liga 1, scrie Digi Sport.

Popa a ratat prima șansă a meciului chiar în minutul 1, iar în minutul 10 a marcat, după o greșeală a oaspeților. Fostul dinamovist a mai ratat o dată din lovitură liberă, iar apoi a urmat probabil ratarea anului în Liga 1, prin Fabio Fortes.

Hermannstadt a egalat din penalty, prin Romario Pires. Sibienii au insistat, iar Moldovan a scos de sub transversală centrarea din corner a lui Jo, iar apoi șutul lui Sîntean a fost prea slab. Același Sîntean nu a mai ratat ținta din lovitură liberă și a înscris superb.

În partea secundă, Chindia a ratat prin Daniel Popa, care nu a nimerit poarta, iar Yameogo a irosit și el o șansă bună. Meciul a fost închis de rezerva Mayoral. Spaniolul a reulit primul său gol în România, iar Chindia – Hermannstadt s-a terminat 1-3.