Meciul Rapid – Hermannstadt s-a încheiat cu o înfrângere pentru giuleșteni, scor 0-1, în etapa a 29-a din Liga 1. În urma înfrângerii de pe teren propriu, cei de la Rapid au ratat șansa de a trece provizoriu pe poziția a treia în Liga 1, scrie DigiSport.

După un meci început în ofensivă de cei de la Rapid, cei care au dat lovitura au fost cei de la Hermannstadt.

Silviu Balaure a înscris în minutul 32, după ce a deviat o minge din șase metri, în urma unei centrări de pe partea stângă.

La pauza meciului, Adrian Mutu a operat patru schimbări, însă nu l-au ajutat să revină pe tabela de marcaj.

După încercări de ambele părți în partea a doua a joculu, cei de la Rapid au primit o lovitură de la 11 metri în minutul 90.

În minutul 90+1, Dugandzic a ratat lovitura de la 11 metri. Letica a respins balonul în lateral și astfel giuleștenii au pierdut al doilea meci pe teren propriu în acest sezon de Liga 1.

În urma rezultatului din etapa a 29-a a Ligii 1 cei de la Rapid se află pe locul patru, cu 52 de puncte, în timp ce Hermannstadt se află pe poziția a 13-a, cu 29 de puncte.

Articolul precedentCu drag, despre România, județul Teleorman | Marin Preda, plecăciune în fața teleormănenilor săi harnici
Articolul următorCalendar Simulare Bacalaureat 2023: Prima probă va avea loc în 27 martie. Când începe înscrierea la BAC