Sepsi s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Hermannstadt, scor 2-1, în etapa cu numărul 27 din Liga 1, anunță DigiSport.

Sub presiunea victoriei de ieri a celor de la U Craiova 1948, Sepsi s-a impus în fața celor de la Hermannstadt. Covăsnenii au deschis scorul în minutul 27 al partidei, prin Adnan Aganovic. În actul secund, duelul a fost unul echilibrat, iar elevii lui Măldărășanu au egalat în minutul 76, prin Babic, de la 11 metri. Totodată, Tamas a fost eliminat la acea fază, pentru un henț în careu.

În cele din urmă, Sepsi a reușit să obțină toate cele 3 puncte după golul lui Bălașa din penalty. În urma acestui rezultat, Sepsi a ajuns la 41 de puncte după 27 de meciuri. De cealaltă parte, Hermannstadt ocupă locul 11, cu 26 de puncte.

Articolul precedentFemeie decedată după ce maşina în care se afla a întrat într-un copac