În direct la Digi Sport, Hermannstadt a învins la limită Concordia Chiajna, scor 2-1, în etapa a doua din play-off-ul Ligii 2.

Sibienii au deschis scorul în minutul 17, după ce Paraschiv a înscris în urma unei centrări din corner. Echipa lui Marius Măldărășanu a mai irosit o șansă bună, dar portarul a fost la post.

La cealală poartă, Concordia a avut prima șansă în minutul 33, însă prima repriză s-a încheiat cu golul egalizator, când portarul Muțiu a deviat mingea în propria poartă.

În minutul 57, Hermannstadt a ratat o ocazie rarisimă, însă peste 11 minute, Alhassan a înscris golul de 2-1. Concordia putea egala, dar lovitura de cap a lui Marc a fost parată de portar.

Hermannstadt – Concordia Chiajna s-a terminat 2-1, iar sibienii sunt la 10 puncte de ilfoveni, care au slabe șanse de a mai promova direct. În plus, trupa lui Măldărășanu e la 4 puncte de U Cluj.