FC Viitorul și Gaz Metan Mediaș s-au întâlnit în cadrul ultimei etape din sezonul regulat, la Ovidiu, iar oaspeții s-au impus cu scorul de 2-0.

Sub comanda lui Cătălin Anghel, Viitorul a avut o ocazie uriașă chiar în debutul meciului, prin George Ganea. Medieșenii au deschis scorul în minutul 28, prin fostul jucător al Viitorului, Larie, iar peste 11 minute, Valente a făcut 2-0, după o gafă a lui Ciobanu.

Astfel, medieşenii le întrec pe Viitorul şi Voluntari şi urcă pe poziţia a 11-a în clasament. La înjumătăţirea punctelor, Gaz Metan va avea 17 puncte, în timpe ce Viitorul şi Voluntari vor avea 16.

„E un succes bine-venit. Se câștigă greu aici Știam că vom avea un meci dificil pentru că știam filosofia Viitorului. Echipa mea a făcut un meci bun. Îi felicit pe jucători, care au avut ambiție, atitudine. Mă bucur pentru victorie, jucătorii muncesc bine la antrenament și mi-era ciudă că nu putem câștiga meciuri, deși evoluțiile erau bune.

Ne pregătim de nouă meciuri infernale, va fi pe viață și pe moarte în play-out. Trebuie să pregătim foarte bine primul meci. Vrem să fim cât mai sus în play-out. Punctaj maxim, dacă se poate. Sunt nouă meciuri în care trebuie să dăm tot ce avem mai bun pentru a scoate maximum”, a declarant  Mihai Teja după meci.

Sursa: Realitatea de Sibiu

Articolul precedentCHA CHA LITIX! Episodul 187. Lucian Bode, anunț cu efecte în lanț
Articolul următorZiua informării preventive: “ACASĂ ÎN SIGURANȚĂ!”