Sepsi nu a avut probleme cu codașa Gaz Metan Mediaș, care s-a ținut tare să nu primească prea multe goluri. S-a terminat 3-1 pentru Sepsi, care urcă provizoriu pe locul 2 în play-out, anunță DigiSport.

Gazul a luat gol după numai 63 de secunde, după o greșeală de care a profitat Ștefănescu. Surpriza a venbit însă în minutul 16, când medieșenii au egalat prin Francisco Junior, după un henț în careu făcut de Dimitrov.

Sepsi a ratat apoi o șansă imensă, prin Tudorie, care nu a putut să împingă mingea în poartă, însă peste câteva secunde a marcat Eder Gonzalez.

Până la pauză, Fulop a mai irosit o șansă singur cu portarul, iar Gazul a mai avut o oportunitate, prin șutul lui Maxim.

Partea secundă a debutat cu transversala lui Ashkovski, însă medieșenii au continuat să joace curajos și au răspuns prin Șteau. Apoi Tudorie nu a nimerit poarta, cu o lovitură de cap.

Sepsi a avut un gol anulat eronat în minutul 70, însă a marcat în cele din urmă golul al treilea, prin Tudorie, în minutul 83. Sepsi – Gaz Metan Mediaș s-a terminat 3-1.

Articolul precedentDieta de urgență: Iată cum poți slabi instant 3 kilograme!
Articolul următorDacia Unirea Brăila a pierdut cu 6-0 meciul din deplasare cu CSC 1599 Șelimbăr