Un campionat de fotbal a fost organizat, la Sala Transivania, în perioada 26 – 28 martie, cu ocazia împlinirii a 169 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române. Evenimentul a fost organizat de IPA Regiunea 3 Sibiu, iar la campionat au participat echipe din toate structurile Jandarmeriei Sibiu, dar și trei echipe ale Poliției Sibiu, Inspectoratului pentru Situații de Urgență Sibiu și Poliției Locale Sibiu.

În competiție au fost înscriși peste 100 de participanți. Pe locul I s-a clasat echipa Poliției Sibiu, iar podiumul a fost completat de către Inspectoratul pentru Situații de Urgență Sibiu și echipa Detașamentului I Jandarmi Sibiu.

Articolul precedentAu furat o bicicletă în miez de noapte dar i-au prins polițiștii