Advertising
Când ajung echipamentele militare americane la baza Mihail Kogălniceanu

Baza Mihail Kogălniceanu
Scris deAndreea Damian
Publicat15 mar. 2026, 10:23
SursăRealitatea.net
România se pregătește să primească, în cel mai scurt timp, un nou contingent de militari americani și echipamente militare avansate la baza aeriană Mihail Kogălniceanu. Ministrul Apărării, Radu Miruță, a anunțat că autoritățile de la București au fost notificate oficial, iar dislocarea este iminentă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























