Advertising
La sfărșitul lunii mai se pun în vânzare biletele pentru Festivalul „George Enescu”
22 mai 2019, 21:40

George enescu 1
Miercuri, 29 mai se pun în vânzare biletele pentru Festivalul George Enescu care va avea loc în perioada 31 august - 22 septembrie 2019. Biletele pentru cele 7 recitaluri de gală vor fi disponibile de la ora 12:00.
Sibienii au ocazia să asiste la momentele de excepție pregătite de cei peste 70 de muzicieni din 6 țări - soliști de clasă mondială și orchestre speciale - sosiți direct de pe marile scene ale lumii la ediția-extensie, de la Sibiu, a Festivalului Internațional George Enescu.
Creații ale unor mari compozitori - Beethoven, Mozart, Sostakovici, Enescu, Debusy, Chopin sau Rahmaninov - vor răsuna la Sala Thalia și Biserica Catolică din Piața Mare.
Achiziționarea biletelor se va putea face online, de pe platformele www.eventim.ro și www.iabilet.ro, dar și din rețelele fizice de parteneri. Cei care își doresc să se bucure de muzica tuturor artiștilor invitați pot opta pentru abonamente, ce le asigură acces la toate cele 7 recitaluri de gală.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:05 - Calendar ortodox, 28 mai 2026. Ce sărbătoare este astăzi
- 08:00 - Valeriu Iftime a explodat după eșecul celor de la Botoșani cu FCSB: „E o echipă slabă!”
- 07:54 - Cristian Mungiu, moment neașteptat pe aeroport după Palme d'Or: „Cred că am găsit singurul francez care nu știa ce este”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News














