Un tânăr a prădat un magazin din Mediaș de sticlele de alcool
14 oct. 2019, 13:04
Actualizat: 14 oct. 2019, 13:04

raft-bautura-alcoolica
Articol scris de Scris de Realitatea de Sibiu
Un tânăr de 28 de ani din Dârlos a fost reținut de polițiști după ce a furat mai multe sticle de băuturi alcoolice din sediul unei societăți. Prezentat în fața instanței, procurorul de caz a dispus în ceea ce-l privește aplicarea măsurii controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.
Totul s-ar fi întâmplat vineri, 11 octombrie când, printr-un apel 112, o femeie, administrator al unei societăți comerciale, a sesizat că, în jurul 21.30, un bărbat necunoscut a sustras mai multe sticle cu băuturi alcoolice din incinta unității din municipiul Mediaș. Valoarea prejudiciului nu a putut fi stabilită.
Bărbatul a fost identificat de polițiști și în cauză s-a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârșirea infracțiunii de furt, iar cercetările continuă la nivelul Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Mediaș.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

