Partida dintre FC Hermannstadt și FC Voluntari s-a încheiat cu victoria elevilor lui Marius Măldărășanu, scor 2-1, în etapa a patra din Liga 1, scrie Digisport.

Partida a avut parte de un start echilibrat, cu două echipe foarte precaute. Totuși, prima ocazie le-a aparținut sibienilor. Paraschiv a trimis cu capul din interiorul careului, însă a fost talonat de Droppa, iar Mihai Popa a reținut fără probleme.

Ilfovenii au dat replica câteva minute mai târziu prin ocazia lui Meleke. Acesta a expediat o centrare șutată la poarta lui Iliev, însă acesta a respins.

Scorul a fost deschis de trupa lui Măldărășanu în minutul 23, când Balaure a centrat foarte bine din flancul drept, iar Baba Alhassan a avut o execuție superbă din alunecare și l-a învins pe Mihai Popa.

Tot Alhassan a marcat și în minutul 34, cu un șut exploziv de la peste 25 de metri. Avantajul de două goluri a durat doar câteva minute pentru că în minutul 38, Nemec a ajuns la centrarea lui Lopes și înscris cu capul.

În repriza a doua, Nemec putea restabili egalitatea, tot cu capul, după ce a reluat la o centrare expediată de Rață, însă balonul a trecut pe lângă poartă.

Florea putea înscrie și el în minutul 68, când Merloi a centrat din partea dreaptă, iar Florea a trimis cu capul pe lângă poartă. Același Florea a încercat și o execuție de la distanță, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Iliev.

Sibienii mai puteau da o lovitură pe finalul meciului, când Popescu a driblat în careu și a șutat la poarta ilfoenilor, însă Mihai Popa a reușit să păstreze scorul neschimbat.