Viitorul a câștigat meciul disputat cu Gaz Metan, scor 1-0, marți seară, în cadrul etapei a doua a play-out-ului Ligii I, scrie Realitatea Sportivă.

Prima ocazie a partidei i-a aparținut echipei oaspete. În minutul 9, Alceus a trimis peste poartă cu un șut din afara careului.

Gazdele au replicat în minutul 36. Tsoumou a șutat din unghi, dar Pleșca a respins.

După doar două minute același Tsoumou a lovit mingea cu genunchiul, dar portarul medieșenilor a respins în corner.

În minutul 70 s-a consumat o nouă ocazie a Viitorului. Boboc a trimis pe lângă poarta oaspeților.

Gazdele au primit penalty, în minutul 79, în urma unui fault comis de Ze Manuel asupra lui Boboc. Andrei Ciobanu a transformat de la punctul cu var, iar Viitorul a câștigat meciul cu 1-0.