FC Voluntari a pierdut meciul de acasă cu FC Hermannstadt, scor 0-1, în a cincea etapă din play-out și a ajuns la al doilea meci consecutiv fără gol marcat, scrie DIGISPORT.

Sibienii au obținut o victorie mare, grație lui Claudiu Belu-Iordache. Fundașul dreapta a marcat un gol spectaculos, cu călcâiul, în prima repriză, chiar la ultima fază. Cei de la Voluntari au început bine meciul și au avut două bare, numai că Betancor nu a reușit să fructifice niciuna dintre cele două oportunități.

În schimb, oaspeții au marcat la primul șut pe poartă, dar au avut și noroc. Belu-Iordache a încercat o preluare, nu i-a reușit, dar a urmărit mingea, după care a marcat cu călcâiul. În repriza a doua, ilfovenii au încercat, dar în van, să revină pe tabela de marcaj.