Advertising
Agricultura devine din ce în ce mai scumpă. Cultivatorii se plâng că vor primi subvenții mai mici

Agricultura devine din ce în ce mai scumpă. Cultivatorii se plâng că vor primi subvenții mai mici
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 16 ian. 2023, 08:53
Agricultura devine din ce în ce mai scumpă, spun cultivatorii din România. Prețurile materiei prime au crescut chiar și cu 30%, spun oamenii, iar subvențiile de la stat vor fi mai mici în acest an. Între timp, cei care trăiesc din această activitate au început munca intens și pregătesc răsadurile pentru culturile din această primăvară.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 13:10Circulație oprită pe Podul Prieteniei sâmbătă: care este motivul și cât vor dura restricțiile
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























