Advertising
ALERTĂ uriașă: MEDICAMENTUL care îi nenorocește pe români! Tot mai mulți copii ajung la Camera de Gardă a spitalelor

ALERTĂ uriașă: MEDICAMENTUL care îi nenorocește pe români! Tot mai mulți copii ajung la Camera de Gardă a spitalelor
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 13 nov. 2022, 09:44
Crește numărul pacienților intoxicați cu paracetamol! Este semnalul de alarmă care vine din partea doctorilor. Îngrijorător este că la camera de gardă ajung tot mai mulți copii cu astfel de probleme. Medicii spun că doza care poate provoca probleme de sănătate este de 20 de miligrame pe kilogram. De altfel, specialiștii atrag atenția că numărul românilor care iau pastile "după ureche" crește de la un an la altul.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























