Advertising
Update: Bărbat rănit după ce un străin a intrat cu TIR-ul în mașina lui
12 feb. 2019, 14:03

Accident
UPDATE: Bărbatul rănit a fost transportat la spital de un echipaj SAJ cu medic. Acesta este conștient. Reprezentanții Ambulanței transmit că a suferit un traumatism cranio cerebral cu plagă occipitală și traumatism de coloană vertebrală.
Știre inițială: Un bărbat de 38 de ani a fost rănit în urma unui accident rutier ce a avut loc pe DN 7, la iesire din Tălmaciu spre Boița, anunță polițiștii.
Se pare că, un șofer, cetățean străin, de 41 de ani, în timp ce conducea un ansamblu tir spre Vâlcea, nu a păstrat distanța de siguranță. A intrat astfel în coliziune cu un autoturism condus regulamentar pe aceeași direcție.
Cel rănit este șoferul autoturismului. Traficul în zonă se desfășoară îngreunat.

Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News














