Peste 2.200 de elevi au susținut ultima probă a Bacalaureatului
4 iul. 2019, 15:22
Actualizat: 4 iul. 2019, 15:22

subiecte_simulare_bac_2019__geografie__biologie__anatomie__chimie__fizica__informatica_00886600
Articol scris de Scris de Realitatea de Sibiu
Astăzi, 4 iulie s-a desfășurat ultima probă a Bacalaureatului, sesiunea iunie - iulie. Elevii din ani terminali și din generațiile anterioare su susținut proba la alegere a profilului. Cei de la real și tehnologic au dat examen la fizică, chimie sau bilogie și informatică doar cei de la real, iar cei de la profil uman, vocațional și tehnologic servicii au dat la geografie, logică, psihologie, economie, educație antreprenorială și sociologie sau filosofie.
Pentru susținerea probelor s-au înscris 2.306 candidați, din care 2.241 au fost prezenți și 65 absenți. Nu au fost candidați eliminați din examen.
Primele rezultate obținute de candidați vor fi afișate luni, 08 iulie, la centrele de examen, până la ora 12.00, după care eventualele contestații pot fi depuse, la aceleași centre, între orele 12.00 și 16.00. Rezultatele finale vor fi afișate sâmbătă, 13 iulie.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

