Actualitate· 1 min citire

Sibiancă de 65 de ani, diagnosticată pozitiv cu coronavirus, a murit

Sibiancă de 65 de ani, diagnosticată pozitiv cu coronavirus, a murit

Sibiancă de 65 de ani, diagnosticată pozitiv cu coronavirus, a murit

Scris de Andra Marinescu Publicat: 30 mar. 2020, 20:54

O femeie  de 65 de ani, din județul Sibiu, diagnosticată pozitiv cu coronavirus, a murit, în cursul zilei de astăzi.

O femeie  de 65 de ani, din județul Sibiu, diagnosticată pozitiv cu coronavirus, a murit, în cursul zilei de astăzi.

Aceasta a fost internată la Secția ATI a Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în 27 martie, iar în aceeași zi i-au fost recoltate probe biologice pentru COVID 19.
Probele au fost testate la Spitalul "Regina Maria" din București.
Data confirmării coronavirusului este 28 martie.
Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, femeia avea și o boală cardiovasculară.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate