Advertising
Val de PROTESTE, din cauza salariilor: Profesorii și medicii vor bani mai mulți

Val de PROTESTE, din cauza salariilor: Profesorii și medicii vor bani mai mulți
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 20 dec. 2021, 10:31
Profesorii și sindicaliștii din învățământ ies în stradă nemulțumiți de creșterile salariale. Aceștia cer o majorare de 16 procente și susțin că personalul didactic este singura categorie care nu beneficiază de sporuri pentru condițiile de muncă. Nemulțumiri vin și din sistemul sanitar, iar angajații amenință cu greva spontană.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:28CCR a respins sesizarea lui Nicușor Dan privind legea cotelor pentru ursul brun. Dublarea numărului de exemplare care pot fi extrase, liberă
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
- 12:29EASA avertizează companiile aeriene să evite spațiul aerian din Iran, Irak și Liban
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























