Advertising
Guvernul schimbă regulile pentru plata amenzilor: reducerea la jumătate dispare pentru mai multe sancțiuni
Guvernul schimbă regulile pentru plata amenzilor
Scris deRealitatea de Sibiu
Publicat5 mar. 2026, 17:18
Sursărealitatea.net
Executivul a modificat legislația privind plata amenzilor contravenționale, eliminând posibilitatea achitării acestora la jumătate din valoarea minimă prevăzută de lege pentru mai multe tipuri de sancțiuni. Noile prevederi sunt incluse în Ordonanța de Urgență nr. 7/2026 și vor intra în vigoare la sfârșitul lunii martie.
Citește și
- 17:26O casă la țară a ajuns să coste cât o mașină. Sub 10.000 de euro pentru o proprietate cu teren generos
- 13:21Băncile atacă dur Consiliul Concurenței în scandalul ROBOR: „afectează credibilitatea statului român”
- 10:22Elon Musk, recul financiar uriaș: acțiunile Tesla și SpaceX îl trag în jos
- 09:41Nicușor Dan a promulgat legea care interzice obligarea șoferilor de camion să încarce sau să descarce marfa
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























