Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 23 iun. 2026, 15:23
Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a transmis un avertisment important pentru părinți și îngrijitori, după o tragedie petrecută în Franța, unde doi copii de 2 și 4 ani au fost găsiți morți într-un autoturism. Cazul a readus în atenție riscurile uriașe ale lăsării copiilor singuri în mașină, mai ales în perioadele cu temperaturi ridicate.
Citește și
- 12:39Ce trebuie să faci dacă te mușcă o viperă. Măsurile de prim ajutor recomandate de Salvamont România
- 11:56Italia, sub COD ROȘU de caniculă. Roma și Milano, printre orașele afectate
- 09:05Spitalele, în pragul grevei generale: operațiile și consultațiile ar putea fi suspendate pe termen nelimitat
- 08:10Intervenția care corectează excesul de calciu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























