În ultimul meci al primei etape din noul sezon competițional al Ligii I, FC Hermannstadt a terminat la egalitate partida susținută împotriva echipei Dinamo București, pe Național Arena, scor 1-1.

Scorul a fost deschis de brazilianul Joalisson în minutul 32, într-o repriză dominată autoritar de sibieni. Situația s-a schimbat radical în partea a doua a meciului. Dinamo a fost echipa mai periculoasă, iar albii-roșii au egalat în minutul 60, prin Sorescu, din penalty.

Ruben Albes, antrenorul sibienilor, nu este mulțumit cu rezultatul de egalitate de pe Arena Națională, mai ales că echipa sa a condus prin golul marcat de Jo Santos în prima repriză, și a bifat ocazii importante inclusiv în partea secundă a jocului.

În repriza a doua am lăsat ceva oportunități adversarei, am încercat să ținem mai mult de minge. Sunt puțin supărat, deoarece în ultimele minute am avut ocazia să câștigăm meciul. Nu sunt mulțumit de acest rezultat de egalitate. Nu poți domina un meci 90 de minute, ai momente bune, momente mai puțin bune. Important este ca în momentele proaste să nu primești gol.

Sper să mai aducem jucători, poate trei-patru jucători noi. Trebuie să fim competitivi, am încredere în oamenii din club. Avem nevoie de jucători ca să ne îmbunătățim nivelul”, a spus Ruben Albes, la DIGI SPORT.

Pentru Hermannstadt urmează meciul cu Academica Clinceni, programat sâmbătă, 29 august, în direct la Digi Sport.

Rezumatul video al partidei, AICI

Articolul precedentORA 18:00 – Procurorul Portocală, dezvăluiri bombă despre Ponta, Băsescu, Kovesi și Cosma